Wydrukuj tę stronę

XIX Turniej "Włocławskiego Klubu Szachowego 1938", 23-25.06.2017

  • 25 czerwiec 2017
  • Napisane przez  Janusz Augustowski
  • Wydrukuj
  • Skomentuj jako pierwszy!
  • W czasie Dni Włoclawka tj. w dniach 23 - 25 czerwca 2017 r. odbywał się w CKBB STARA REMIZA XIX Turniej "Włocławskiego Klubu Szachowego-1938" . Na starcie stanęło 5 zawodniczek i 28 zawodników z Gdyni, Torunia, Łodzi, Sierpca, Bydgoszczy, Lipusza, Nakła,Płocka i Włocławka. Turniej był zgłoszony do rankingu FIDE, czyli Międzynarodoowej Federacji Szachowej , a każdy uczestnik miał 1 godz. na rozegranie partii oraz premię 30 sek. za ruch.

    Wynki zawodów przedstawia poniższa tabela:

     

    Turniej WKSz-1938 19th

    Włocławek 2017-06-23/2017-06-25
    Tempo gry: 60' + 30'' na ruch
    Sędzia: Jerzy Łapński

    Wyniki - runda 7


    M-ce

    Nr

    Tytuł

    Nazwisko Imię

    R. FIDE

    Ranking

    Pkt.

    MBch.

    Bch.

    Ruz

    Chg

    1

    9

    I

    Augustowski, Janusz

    1759

    2000

    6,0

    20,50

    28,50

    2188

    2,55

    2

    1

    k+

    Grochowalski, Paweł

    2151

    2300

    5,5

    22,00

    30,50

    2225

    -0,73

    3

    6

    I

    Pawletko, Szymon

    1816

    2000

    5,5

    20,00

    28,00

    2150

    0,88

    4

    4

    I+

    Cichocki, Konrad

    1836

    2100

    5,0

    22,50

    31,00

    2163

    1,05

    5

    3

    I++

    Jabłoński, Mirosław

    1942

    2100

    4,5

    23,50

    33,00

    2113

    -0,47

    6

    2

    I

    Borkowski, Kamil

    2032

    2000

    4,5

    21,00

    30,50

    2063

    -1,57

    7

    11

    I

    Garbowski, Jerzy

    1734

    2000

    4,5

    21,00

    27,50

    2063

    1,24

    8

    10

    I+

    Karczyński, Lech

    1735

    2100

    4,5

    20,00

    27,50

    2038

    0,59

    9

    12

    I

    Cap, Piotr

    1717

    2000

    4,5

    19,50

    28,00

    2013

    0,21

    10

    13

    I

    Szymański, Jan

    1689

    2000

    4,5

    19,50

    26,00

    2013

    1,13

    11

    8

    I

    Błajet, Radosław

    1764

    2000

    4,5

    18,50

    25,50

    1963

    -0,88

    12

    22

    II

    Muzalewski, Sławomir

    1377

    1800

    4,0

    20,50

    28,50

    1963

    2,19

    13

    7

    I

    Jeziorny, Janusz

    1814

    2000

    4,0

    18,50

    26,00

    1950

    -1,57

    14

    15

    I+

    Cichocka, Katarzyna

    1623

    1900

    3,5

    19,50

    27,00

    1825

    -0,07

    15

    17

    II

    Miłecki, Robert

    1515

    1800

    3,5

    19,00

    27,00

    1875

    0,17

    16

    14

    II

    Lendzion, Kamil

    1628

    1800

    3,5

    19,00

    26,50

    1850

    -0,04

    17

    5

    II

    Janik, Krystian

    1827

    1800

    3,5

    16,50

    24,50

    1775

    -2,31

    18

    18

    II+

    Kaczyński, Maciej

    1469

    1900

    3,5

    15,50

    22,00

    1813

    -0,20

    19

    23

    II

    Owczarzak, Maciej

    1299

    1800

    3,5

    15,50

    21,00

    1788

    0,27

    20

    16

    II+

    Lebiedziński, Maciej

    1537

    1900

    3,5

    15,00

    22,50

    1788

    -0,74

    21

    19

    I

    Sivickis, Wiktoria

    1419

    1800

    3,5

    15,00

    21,00

    1800

    0,42

    22

    20

    II

    Konefał, Leszek

    1385

    1800

    3,0

    18,50

    25,50

    1825

    0,74

    23

    21

    II

    Olechnicki, Krzysztof

    1379

    1800

    2,5

    18,00

    25,50

    1725

    0,00

    24

    24

    III

    Zając, Robert

    1240

    1600

    2,5

    16,50

    23,50

    1638

    0,31

    25

    33

    III

    Milewski, Mirosław

    0

    1600

    2,5

    16,00

    22,50

    1629

    0,00

    26

    25

    III

    Bychowska, Marta

    1202

    1400

    2,5

    14,50

    21,50

    1588

    0,10

    27

    28

    II

    Zając, Szymon

    1191

    1800

    2,5

    14,50

    20,00

    1575

    -0,07

    28

    30

    III

    Więckowska, Oliwia

    1117

    1400

    2,5

    13,00

    17,50

    1550

    0,59

    29

    32

    II

    Sivickis, Kornelia

    1105

    1600

    2,0

    16,00

    21,00

    1542

    -0,10

    30

    29

    II

    Czerwińska, Ewelina

    1156

    1600

    2,0

    12,00

    17,50

    1485

    -0,93

    31

    26

    III

    Czekalski, Paweł

    1200

    1600

    1,5

    12,50

    18,00

    1500

    -0,48

    32

    27

    III

    Sivickis, Andrejus

    1193

    1600

    1,0

    13,00

    19,00

    1413

    -1,88

    33

    31

    IV

    Rojewski, Franciszek

    1109

    1400

    0,0

    11,50

    16,00

    1366

    -0,40

    Lista startowa przedstawiała się następująco:

    Turniej WKSz-1938 19th

    Włocławek 2017-06-23/2017-06-25
    Tempo gry: 60' + 30'' na ruch
    Sędzia: Jerzy łapiński

    Lista startowa


    Nr

    Tytuł

    Nazwisko Imię

    R. FIDE

    Ranking

    Klub

    ID CR

    Code

    Data ur.

    1

    k+

    Grochowalski, Paweł

    2151

    2300

    WKSz 1938 Włocławek

    PL-954

    1115197

    1975

    2

    I

    Borkowski, Kamil

    2032

    2000

    Sierpc

    PL-2584

    1116584

    1977

    3

    I++

    Jabłoński, Mirosław

    1942

    2100

    UKS OPP Toruń

    PL-976

    1129902

    1976

    4

    I+

    Cichocki, Konrad

    1836

    2100

    WKSz 1938 Włocławek

    PL-916

    1124498

    1975

    5

    II

    Janik, Krystian

    1827

    1800

    NOK Nakło

    PL-14897

    1150219

    1980

    6

    I

    Pawletko, Szymon

    1816

    2000

    UKS MDK GDYNIA

    PL-48949

    21820201

    2002

    7

    I

    Jeziorny, Janusz

    1814

    2000

    WKSz 1938 Włocławek

    PL-990

    1196138

    1962

    8

    I

    Błajet, Radosław

    1764

    2000

    AZS UMK Toruń

    PL-14868

    1160702

    1982

    9

    I

    Augustowski, Janusz

    1759

    2000

    WKSz 1938 Włocławek

    PL-887

    1114522

    1958

    10

    I+

    Karczyński, Lech

    1735

    2100

    UKS WDA Lipusz

    PL-4694

    1131826

    1963

    11

    I

    Garbowski, Jerzy

    1734

    2000

    WKSz 1938 Włocławek

    PL-937

    21848408

    1955

    12

    I

    Cap, Piotr

    1717

    2000

    Łódź

    PL-1482

    21880530

    1970

    13

    I

    Szymański, Jan

    1689

    2000

    Sierpc

    PL-7602

    21820139

    1959

    14

    II

    Lendzion, Kamil

    1628

    1800

    KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD

    PL-48928

    21857458

    2002

    15

    I+

    Cichocka, Katarzyna

    1623

    1900

    WKSz 1938 Włocławek

    PL-1152

    21808813

    1971

    16

    II+

    Lebiedziński, Maciej

    1537

    1900

    WKSz 1938 Włocławek

    PL-39578

    21827877

    1950

    17

    II

    Miłecki, Robert

    1515

    1800

    WKSz 1938 Włocławek

    PL-40568

    1196189

    1962

    18

    II+

    Kaczyński, Maciej

    1469

    1900

    WKSz 1938 Włocławek

    PL-40555

    1196146

    1963

    19

    I

    Sivickis, Wiktoria

    1419

    1800

    UKS OPP Toruń

    PL-45883

    21800642

    2002

    20

    II

    Konefał, Leszek

    1385

    1800

    WKSz 1938 Włocławek

    PL-40557

    21848424

    1947

    21

    II

    Olechnicki, Krzysztof

    1379

    1800

    Toruń

    PL-40541

    21825661

    1969

    22

    II

    Muzalewski, Sławomir

    1377

    1800

    WKSz 1938 Włocławek

    PL-65113

    21856737

    1974

    23

    II

    Owczarzak, Maciej

    1299

    1800

    AZS UMK Toruń

    PL-62615

    21861048

    2006

    24

    III

    Zając, Robert

    1240

    1600

    UKS OPP Toruń

    PL-65836

    21869200

    1971

    25

    III

    Bychowska, Marta

    1202

    1400

    WKSz 1938 Włocławek

    PL-71757

    21889643

    2005

    26

    III

    Czekalski, Paweł

    1200

    1600

    PKS Leśny Bydgoszcz

    PL-23582

    1182587

    1966

    27

    III

    Sivickis, Andrejus

    1193

    1600

    UKS OPP Toruń

    PL-68889

    21879990

    1971

    28

    II

    Zając, Szymon

    1191

    1800

    UKS OPP Toruń

    PL-68309

    21869219

    2007

    29

    II

    Czerwińska, Ewelina

    1156

    1600

    WKSz 1938 Włocławek

    PL-41478

    1196057

    1994

    30

    III

    Więckowska, Oliwia

    1117

    1400

    WKSz 1938 Włocławek

    PL-40565

    1196286

    2002

    31

    IV

    Rojewski, Franciszek

    1109

    1400

    WKSz 1938 Włocławek

    PL-72073

    21886210

    2000

    32

    II

    Sivickis, Kornelia

    1105

    1600

    UKS OPP Toruń

    PL-56519

    21836531

    2006

    33

    III

    Milewski, Mirosław

    0

    1600

    Stowarzyszenie AS Płock

    PL-59038

    21837546

    1966

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Zawody przebiegały w sportowej atmosferze. Pierwszych 7 zawodników otrzymało nagrody finansowe pochodzące z wpisowego oraz dyplomy . Zwycięzca Janusz Augustowski otrzymał także puchar.

    W czasie turnieju uczestnicy mogli korzystać bezpłatnie z bufetu. Zawody były wzorowo zorganizowane, a nad całością czuwał sędzia II kl. pan Jerzy Łapiński.