Liga KPZSzach

Kalendarz szachowy 2017

KPZSzach – Kalendarz 2017

Data Nazwa turnieju Miejsce
Styczeń 2017
8 I 2017 DMR KPZSzach 2016/2017 -  III, IV, V Liga KPZSzach
14 I 2017 Turniej Noworoczny Barcin
21 I 2017 Turniej otwarcia obiektu do gry w szachy Żnin
22 I 2017 DMR KPZSzach 2016/2017 -  III, IV, V Liga KPZSzach
28 I 2017 Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego i Gminy Gostycyn Gostycyn
29 I 2017 DMR KPZSzach 2016/2017 -  IV, V Liga KPZSzach
30 I-3 II 2017 XXXIV Ogólnopolski TS Juniorów „Ferie z Szachami 2017” Bydgoszcz
Luty 2017
6-11 II 2017 70 Mistrzostwa Województwa Nakło
9-11 II 2017 Turniej Feryjny „Podnieś Kategorię” Puchar Dyrektora NOK Nakło
11-12 II 2017 Toruński Feryjny Festiwal Szachowy Toruń
12 II 2017 DMR KPZSzach 2016/2017 -  III, IV, V Liga KPZSzach
18 II 2017 Szachowe Świecie Świecie
19 II 2017 IX FIDE Open Szubin (Błyskawiczne Mistrzostwa Województwa) Szubin
19 II 2017 IX FIDE Open Szubin, Turniej Powstania Wielkopolskiego Szubin
25 II 2017 VII Międzyszkolny Turniej Szachowy im. Mariana Rejewskiego Łochowo
26 II 2017 DMR KPZSzach 2016/2017 -  III, IV, V Liga KPZSzach
Marzec 2017
5 III 2017 XLV Turniej Szachowy „Zima” Szubin
12 III 2017 DMR KPZSzach 2016/2017 -  III, IV, V Liga KPZSzach
19 III 2017 Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach Szybkich Sadki
26 III 2017 DMR KPZSzach 2016/2017 -  III, IV, V Liga – runda zjazdowa, Nakielski Ośrodek Kultury, ul. Mickiewicza 3 Nakło n. Not.
Kwiecień 2017
02 IV 2017 Walne Sprawozdawcze Zgromadzenie Delegatów KPZSzach Nakło n. Not.
9 IV 2017 XLVI Turniej Szachowy „Wiosna” Szubin
21-23 IV 2017 18 Turniej WKSz 1938 Włocławek
29 IV 2017 Mistrzostwa Województwa w Szachach Szybkich Świecie
29 IV 2017 V Otwarty Turniej Szachowy Juniorów Świecie
Maj 2017
1 V 2017 Turniej Szachowy im. Króla Kazimierza Wielkiego Kowal
7 V 2017 Mistrzostwa Województwa Oldbojów Włocławek
14 V 2017 XVIII Turniej „Euro – Szachy – Talenty” Bydgoszcz
19-21 V 2017 V Szachy w Harmonijce – Nagroda Dziekana WH UMK Toruń
27 V 2017 Mistrzostwa Ziemi Świeckiej, XVI Memoriał Obertowskiego Świecie
27 V 2017 Blitz na Zamku Świecie
Czerwiec 2017
10-11 VI 2017 Mistrzostwa Województwa Juniorów Solec Kujawski
16-18 VI 2017 Otwarty Turniej MP Domów Kultury w szachach 2017 Bydgoszcz
17-18 VI 2017 Dni Włocławka Włocławek
16-18 VI 2017 Młodzieżowe Mistrzostwa Młodzików Bydgoszcz
23-25 VI 2017 19 Turniej WKSz 1938 Włocławek
28 VI-6 VII 2017 IV Festiwal Szachowy „Bory Tucholskie” Tleń
Lipiec 2017
10-16 VII 2017 XXIV Międzynarodowy Turniej Szachowy Kowalewo Pomorskie

Sierpień 2017

20 VIII 2017 Wakacje w Starej Remizie Włocławek
Wrzesień 2017
10 IX 2017 XLVII Turniej Szachowy „Lato” Szubin
15-17 IX 2017 Mistrzostwa Włocławka Włocławek
23-24 IX 2017 Mistrzostwa Włocławka Włocławek
Październik 2017
15 X 2017 Mistrzostwa Włocławka w Szachach Szybkich Włocławek
21 X 2017 III Mistrzostwa Regionu Pomorza i Kujaw w Szachach Szybkich Świecie
29 X 2017 XLVIII Turniej Szachowy „Jesień” Szubin
Listopad 2017
11 XI 2017 Turniej Niepodległości Włocławek
11 XI 2017 Turniej Niepodległości Bydgoszcz
12 XI 2017 DMR KPZSzach 2017/2018 - III, IV, V Liga KPZSzach
18 XI 2017 IV Mistrzostwa Powiatu Świeckiego Świecie
26 XI 2017 DMR KPZSzach 2017/2018 - III, IV, V Liga KPZSzach
Grudzień 2017
9 XII 2017 Otwarte Mistrzostwa Włocławka w Szachach Błyskawicznych Włocławek
10 XII 2017 DMR KPZSzach 2017/2018 - III, IV, V Liga KPZSzach
17-18 XII 2017 X Turniej Szachowy „FIDE OPEN Szubin” Szubin
29 XII 2017 Sylwestrowy Blitz Włocławek

Kalendarz Szachowy 2016

KALENDARZ KPZSZACH 2016

Data

Turniej

Miejsce

9 stycznia 2016

Noworoczny Turniej Szachowy

Barcin

9 stycznia 2016

Grand Prix Torunia – IV Runda

Toruń

10 stycznia 2016

V Runda DMR KPZSzach

KPZSzach

15 stycznia 2016

Szachowo-Warcabowy Styczeń – XXV Turniej Szachowy

Bydgoszcz

18-22 stycznia 2016

XXXIII Ogólnopolski Turniej Szachowy Juniorów „Ferie z Szachami”

Bydgoszcz

22-24 stycznia 2016

Turniej WKSz 1938 15 th

Włocławek

31 stycznia 2016

VI Runda DMR KPZSzach

KPZSzach

5 lutego 2016

Szachowo-Warcabowy Luty - XXVI Turniej Szachowy

Bydgoszcz

7 lutego 2016

Walne Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborcze KPZSzach

Bydgoszcz

14 lutego 2016

VII Runda DMR KPZSzach

KPZSzach

21 lutego 2016

Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych

Szubin

21 lutego 2016

Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych

Szubin

21 lutego 2016

Mistrzostwa Województwa w Szachach Superbłyskawicznych P-1

Szubin

21 lutego 2016

Turniej Powstania Wielkopolskiego – Pociągu Pancernego „Danuta”

Szubin

28 lutego 2016

VIII Runda DMR KPZSzach

KPZSzach

6 marca 2016

Mistrzostwa Województwa Oldboyów

Włocławek

13 marca 2016

IX Runda DMR KPZSzach

KPZSzach

19 marca 2016

Turniej XLI „Zima“

Szubin

20 marca 2016

X Runda DMR KPZSzach

KPZSzach

3 kwietnia 2016

XI Runda DMR KPZSzach - Zjazdowa

Szubin

9 kwietnia 2016

Mistrzostwa Województwa Seniorów w Szachach Szybkich

Świecie

10 kwietnia 2016

XLII Turniej Szachowy „Wiosna”

Szubin

17 kwietnia 2016

Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach Szybkich

Sadki

22-24 kwietnia 2016

Turniej WKSz 1938 16 th

Włocławek

24 kwietnia 2016

Mistrzostwa Województwa Przedszkolaków

Toruń

24 kwietnia 2016

Turniej Juniorów Euro-Szachy-Talenty

Bydgoszcz

15 maja 2016

III Liga Juniorów

KPZSzach

21-22 maja 2016

Memoriał prof. Mariana Romana Bugalskiego

Bydgoszcz

28 maja 2016

Otwarte Mistrzostwa Ziemi Świeckiej - XV Memoriał R. Obertowskiego

Świecie

10-12 czerwca 2016

Mistrzostwa Województwa Juniorów

Solec Kujawski

12 czerwca 2016

Dni Włocławka

Włocławek

24-26 czerwca 2016

Turniej WKSz 1938 17 th

Włocławek

26 czerwca - 3 lipca 2016

III Otwarte Mistrzostwa Kujaw i Pomorza w Szachach Klasycznych

Tleń

10-16 lipca 2016

XXII Festiwal Szachowy w Kowalewie Pomorskim

Kowalewo Pomorskie

8-14 sierpnia 2016

LXIX Mistrzostwa Województwa w Szachach Klasycznych

Świecie

21 sierpnia 2016

Wakacje w Starej Remizie

Włocławek

11 września 2016

XLIII Turniej Szachowy „Lato”

Szubin

17-24 września 2016

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów 9-11-13 KPZSzach – PZSzach

Fojutowo

16-25 września 2016

Mistrzostwa Włocławka w Szachach Klasycznych

Włocławek

16 października 2016

Otwarte Mistrzostwa Włocławka w Szachach Szybkich

Włocławek

22 października 2016

II Otwarte Mistrzostwa  Kujaw i Pomorza w Szachach Szybkich

Świecie 

6 listopada 2016

I Runda DMR KPZSzach

KPZSzach

11 listopada 2016

Turniej z Okazji Święta Niepodległości

Bydgoszcz

11 listopada 2016

Turniej z Okazji Święta Niepodległości

Włocławek

13 listopada 2016

XLIV Turniej Szachowy „Jesień”

Szubin

20 listopada 2016

II Runda DMR KPZSzach

KPZSzach

3 grudnia 2016

III Otwarte Mistrzostwa  Powiatu Świeckiego

Czaple

4 grudnia 2016

III Runda DMR KPZSzach

KPZSzach

10 grudnia 2016

Otwarte Mistrzostwa Włocławka w Szachach Błyskawicznych

Włocławek

11 grudnia 2016

III Turniej Mikołajkowy

Kcynia

17-18 grudnia 2016

VIII FIDE Open Szubin

Szubin

30 grudnia 2016

Sylwestrowy Blitz

Włocławek

Kalendarz Szachowy 2013

Termin:

Nazwa turnieju:

Miejsce / Organizator:

05-06.01

II Festiwal w ZS nr 26

Bydgoszcz

06.01

III Edycja Grand Prix Włocławka w Szachach 2013 - I

Włocławek

13.01

VIII runda III Ligi KPZSzach, V runda IV Ligi KPZSzach

gospodarz meczu

14-18.01

XXX Turniej Szachowy "Ferie 2013"

Bydgoszcz

21-26.01

Ferie z Szachami

Olsztyn

25.01

Blitz o Puchar Prezesa Sp. “Kopernik”

Toruń

26.01

"Grand Prix" o Puchar Nowości

Toruń

27.01

IX runda III Ligi KPZSzach, VI runda IV Ligi KPZSzach

gospodarz meczu

09.02

II Turniej o Puchar Burmistrza Brodnicy

Brodnica

10.02

X runda III Ligi KPZSzach, VII runda IV Ligi KPZSzach

gospodarz meczu

16-17.02

Kurs sędziowski na klasy okręgowe

Bydgoszcz

17.02

Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze
Członków KPZSzach

Bydgoszcz

17-23.02

Międzynarodowy Festiwal Szachowy "Gwiazda Północy"

Jastrzębia Góra

23.02

XI Turniej Akademii Szachowej
V Turniej Warcabów Międzynarodowych 

Bydgoszcz

24.02

XI runda III Ligi KPZSzach, VIII runda IV Ligi KPZSzach

zjazdowa

01-03.03

Turniej WKSz-1938 6th

Włocławek

02/03.03

XXI Ogólnopolska Noc Szachowa

Golub-Dobrzyń

02-03.03

XXXVI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski
w rozwiązywaniu zadań szachowych

Bydgoszcz

03.03

III Międzynarodowy Memoriał Szachowy im. Ferdynanda Dziedzica

Trzcianka

04-11.03

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 10

Szczyrk

09.03

Turniej szachowy z okazji Dnia Kobiet

Bydgoszcz

10.03

IX runda IV Ligi KPZSzach

gospodarz meczu

16.03

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Rypińskiego w Szachach Szybkich

Rypin

16-23.03

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18

Szczyrk

17.03

Mistrzostwa Województwa Old-Boyów

Włocławek

17.03

II Turniej z cyklu "Szachy - przewodnikiem po Nakielskich restauracjach" - Memoriał Janusza Woźniaka

Nakło

22-24.03

II Turniej Szachowy o Puchar Firmy Accerus

Gdańsk

23.03

I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Modern Academy

Toruń

23.03

XII Turniej Akademii Szachowej

Bydgoszcz

23.03

X Szachowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Honorowych Dawców Krwi PCK

Ostaszewo

24.03

X runda IV Ligi KPZSzach

Zjazdowa

06.04

"Pierwsze kroki przyszłych mistrzów" Euro-Hotel

Białe Błota

07.04

Mistrzostwa Województwa w Szachach Szybkich

Nakło

10-18.04

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych

Dolny Śląsk

14.04

Turniej z okazji 50-lecia FSM

Bydgoszcz

20.04

Mistrzostwa Województwa Przedszkolaków

Białe Błota

21.04

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa
w Szachach Błyskawicznych

Chełmża

26-28.04

Turniej WKSz-1938 7th

Włocławek

26-27.04

Mistrzostwa Polski Pracowników Poczty Polskiej S.A. w Szachach Szybkich

Pieczyska

27-28.04

Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Regionu Poczty w Bydgoszczy

Pieczyska

28.04

Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Żnina

Żnin

28.04

Turniej Szachowy Powitanie Wiosny

Kowalewo Pom.

28.04

Otwarte Mistrzostwa Polski Pracowników Poczty Polskiej S.A. w Szachach Błyskawicznych

Pieczyska

01.05

II Turniej Szachowy im. Króla Kazimierza Wielkiego

Kowal

01-02.05

Indywidualne Mistrzostwa Polski Przedszkolaków

Poronin

02-04.05

XIII EURO-Szachy Talenty 2013

Bydgoszcz

03.05

XV PITS - WAPNO - 2013

Wapno

03-05.05

Indywidualny Puchar Polski Juniorów do lat 8

Poronin

04-17.05

European Individual Chess Championship 2013

Legnica

05.05

Turniej Szachów Szybkich o Puchar Firmy Moderator

Bydgoszcz

11-12.05

Drużynowe Mistrzostwa Województwa Juniorów

Toruń

18.05

II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Rypińskiego w Szachach Szybkich

Rypin

18-19.05

III Memoriał Szachowy im. prof. Romana Mariana Bugalskiego

Bydgoszcz

19.05

Barciński Turniej Szachowy

Barcin

19.05

III Edycja Grand Prix Włocławka w Szachach 2013 – II

Włocławek

24-26.05

Drużynowe Mistrzostwa Polski Ekstraliga - I sesja

PZSzach

31.05

XII Wojewódzki rodzinny turniej szachowy z okazji Dnia Dziecka

Bydgoszcz

01.06

Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka

Nakło

08-09.06

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski
w Szachach Błyskawicznych

Bydgoszcz

08.06

Turniej szachowy dla dzieci do lat 14

Bydgoszcz

21-23.06

Mistrzostwa Województwa Juniorów do lat 9-11-13-15-17

Solec Kujawski

23.06

III Edycja Grand Prix Włocławka w Szachach 2013 - III

Włocławek

28-30.06

Turniej WKSz-1938 8th

Włocławek

29.06-06.07

Turniej Kadry Pierwsza Szansa Juniorów

Ustroń

10-16.07

XX Międzynarodowy Turniej Szachowy

Kowalewo Pomorskie

22-30.07

Drużynowe Mistrzostwa Polski II Liga Juniorów

Szczyrk

01-04.08

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów
w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

Olsztyn

04-18.08

Wakacje z Szachami Puławy 2013

Puławy

08-14.08

66 Otwarte Mistrzostwa Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

Nakło

15-22.08

X Międzynarodowy Festiwal Szachowy Ostróda 2013

Ostróda

25.08

Wakacje w Starej Remizie

Włocławek

30.08-01.09

Drużynowe Mistrzostwa Polski Ekstraliga - II sesja

PZSzach

07-15.09

Drużynowe Mistrzostwa Polski: II Liga

Poronin

08.09

III Edycja Grand Prix Włocławka w Szachach 2013 - IV

Włocławek

13-15.09

Drużynowe Mistrzostwa Polski Ekstraliga - III sesja

PZSzach

20-22, 28-29.09

Mistrzostwa Włocławka w Szachach Klasycznych

Włocławek

21 - 22.09

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Bydgoszcz

28.09 - 05.10

Eliminacje strefowe do finałów Mistrzostw Polski
Juniorów, Młodzików i OOM w SU

PWZSzach

06.10

Drużynowe Mistrzostwa Województwa
w Szachach Szybkich

Szubin

20.10

Otwarte Mistrzostwa Włocławka w Szachach Szybkich

Włocławek

20.10

Mistrzostwa Województwa Juniorów
w Szachach Szybkich

Nakło

07-18.11

Drużynowe Mistrzostwa Europy

Warszawa

10-16.11

Turniej Ostatniej Szansy

Łazy

ZZSzach

11.11

III Edycja Grand Prix Włocławka w Szachach 2013 – V

Włocławek

WKSz-1938

14.12

Otwarte Mistrzostwa Włocławka w Szachach Błyskawicznych

Włocławek

WKSz-1938

Kalendarz Szachowy 2014

Kalendarz Sportowy

Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego

na rok 2014

(aktualizacja 25.05.2014 r.)

1. Imprezy organizowane lub współorganizowane przez Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy.

Lp.

Data

Nazwa zawodów

Miejsce / organizator

1.

12.01

DMR 2013/2014: VII runda III Ligi / V runda IV Ligi

KPZSzach

2.

26.01

DMR 2013/2014: VIII runda III Ligi / VI runda IV Ligi

KPZSzach

3.

19.01

Amatorska V Liga - runda 1

Nadróż

4.

16.02

DMR 2013/2014: IX i X runda III Ligi / VII runda IV Ligi

KPZSzach

5.

2.03

DMR 2013/2014: XI runda III Ligi / VIII runda IV Ligi

KPZSzach

6.

9.03

Mistrzostwa Województwa w Szachach Szybkich

NOK Nakło

7.

15.03

Amatorska V Liga - runda 2

Kowalewo Pom.

8.

16.03

DMR 2013/2014: IX runda IV Ligi

gospodarz meczu

9.

29.03

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Woj. w Blitza

Szachowa Dwójka Szubin

10.

30.03

DMR 2013/2014: X runda IV Ligi

zjazdowa Szubin

11.

30.03

Walne Zgromadzenie Członków KPZSzach

Szubin

12.

6.04

Mistrzostwa Województwa Old-Boyów

WKSz-1938 Włocławek

13.

26.04

Mistrzostwa Województwa Przedszkolaków

Ciele k/Bydgoszczy

14.

10.05

Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach Szybkich

UKS Fala Świekatowo

15.

17-18.05

Drużynowe Mistrzostwa Województwa Juniorów

BKS Chemik Bydgoszcz

16.

20-22.06

Mistrzostwa Województwa Juniorów do lat 9, 11, 13

Solec Kujawski

17.

8-14.08

67 Otwarte Mistrzostwa Woj. w Szachach Klasycznych

Inowrocław

18.

wrzesień

VIII Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

PWZSzach

19.

27.09-4.10

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów KP-PO

Dworek Gozdawa k/Mogilna

20.

9.11

DMR 2014/2015

KPZSzach

21.

23.11

DMR 2014/2015

KPZSzach

22.

30.11

DMR 2014/2015

KPZSzach

23.

14.12

DMR 2014/2015

KPZSzach


2. Imprezy, których organizatorami są inne organizacje lub kluby na terenie KPZSzach i poza nim.

Lp.

Data

Nazwa zawodów

Miejsce / organizator

1.

4.01

Otwarty Turniej Szachowy w cyklu GP Torunia – r. IV

UKS OPP Toruń

2.

18.01

"Szachowe Świecie" I Otwarty Turniej Szachowy

Świecie

3.

25.01

Zagraj z Flisakiem

KA Flisak Toruń

4.

26.01-1.02

II Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Gwiazda Północy”

Jastrzębia Góra

5.

1.02

Otwarty Turniej Szachowy w cyklu Grand Prix Torunia – r. V

UKS OPP Toruń

6.

2-3.02

I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektor Młyn Wiedzy

Młyn Wiedzy w Toruniu

7.

3-7.02

XXXI Ogólnopolski Turniej Szachowy Juniorów

UKS MDK nr 1 Bydgoszcz

8.

6-9.02

I Festiwal Szachowy "Ferie z Szachami 2014"

Białe Błota / Bydgoszcz

9.

8.02

III Turniej o Puchar Burmistrza Brodnicy

Brodnica

10.

8-9.02

Feryjny Turniej Klasyfikacyjny we Flisaku

KA Flisak Toruń

11.

9.02

Grand Prix Włocławka nr I

Włocławek

12.

22.02

IV Turniej Szachowy im. Mariana Rejewskiego

Łochowo

13.

22.02

Zagraj z Flisakiem

KA Flisak Toruń

14.

1.03

Otwarty Turniej Szachowy w cyklu GP Torunia – r. VI

UKS OPP Toruń

15.

7-9.03

Turniej WKSz-1938 9th

WKSz-1938 Włocławek

16.

14.03

I Indywidualny Turniej Szachowy w Czaplach

SP w Czaplach

17.

15/16.03

XXII Golubska Noc Szachowa im. Zbigniewa Kubickiego

Golub-Dobrzyń

18.

22-23.03

I i II Turniej Kołowy Juniorów w BKS Chemik

BKS Chemik Bydgoszcz

19.

22.03

Zagraj z Flisakiem

KA Flisak Toruń

20.

23.03

XV Puchar Prezesa Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Bydgoszcz

21.

5.04

Otwarty Turniej Szachowy w cyklu GP Torunia – r. VII

UKS OPP Toruń

22.

5.04

XII Turniej Szachowy o Puchar Wójta Białych Błot

Łochowo

23.

12.04

Zagraj z Flisakiem

KA Flisak Toruń

24.

13.04

Roszady pod strzechą

KA Flisak Toruń

25.

25-27.04

Turniej WKSz-1938 10th

WKSz-1938 Włocławek

26.

27.04

II Barciński Turniej Szachowy

Barcin

27.

1.05

III Turniej im. Króla Kazimierza Wielkiego

Kowal

28.

1-2.05

XIV MTSz "EURO Szachy Talenty 2014"

MDK-1 Bydgoszcz

29.

10.05

Otwarty Turniej Szachowy w cyklu GP Torunia – r. VIII

UKS OPP Toruń

30.

11.05 Grand Prix Włocławka w Szachach Szybkich nr II

Włocławek

31.

11.05 Matowanie i grillowanie na polanie

KA Flisak Toruń

32.

14.05 Mistrzostwa Torunia Przedszkolaków

P. N. "Kangurek" Toruń

33.

24.05

Zagraj z Flisakiem

KA Flisak Toruń

34.

24.05

Szachy Błyskawiczne w Wiatraku

PKS Wiatrak Bydgoszcz

35.

25.05

Szach i Mat na Promie Jan

KA Flisak Toruń

36.

31.05-1.06

III FIDE OPEN Szubin 2014

Szachowa Dwójka Szubin

37.

6-8.06

Mistrzostwa Polski Pracowników Poczty Polskiej S.A.

Pieczyska

38.

7.06

Otwarty Turniej Szachowy w cyklu Grand Prix Torunia – r. IX

UKS OPP Toruń

39.

7-8.06

IV Memoriał Szachowy im. Romana Mariana Bugalskiego

Bydgoska Izba Lekarska

40.

8.06

Szachy przy ognisku na lotnisku

KA Flisak Toruń

41.

9-17.06

"W pogoni za arcymistrzem" I Arcymistrzowski Turniej Kołowy o Puchar Burmistrza Nakła nad Notecią

Nakło nad Notecią

42.

14.06

Zagraj z Flisakiem

KA Flisak Toruń

43.

14-15.06

Flisaczy Nocny Maraton Szachowy

KA Flisak Toruń

44.

14-15.06

Open Fide Nakło 2013

NOK Nakło

45.

15.06

Dni Włocławka

WKSz-1938 Włocławek

46.

27-29.06

Turniej WKSz-1938 10th

WKSz-1938 Włocławek

47.

10-16.07

XXI Międzynarodowy Turniej Szachowy Kowalewo 2014

Kowalewo Pomorskie

48.

17-19.07

II Szubin CUP 2014

Szubin

49.

24.08

Wakacje w Starej Remizie

WKSz-1938 Włocławek

50.

7.09

Grand Prix Włocławka w Szachach Szybkich nr IV

WKSz-1938 Włocławek

51.

19-28.09

Mistrzostwa Włocławka w Szachach Klasycznych

WKSz-1938 Włocławek

52.

19.10

Otwarte Mistrzostwa Włocławka w Szachach Szybkich

WKSz-1938 Włocławek

53.

11.11

Grand Prix Włocławka w Szachach Szybkich nr V

Włocławek

54.

13.12

Otwarte Mistrzostwa Włocławka w Szachach Błyskawicznych

WKSz-1938 Włocławek

Imprezy szachowe w KPZSzach na serwisie ChessArbiter.

3. Imprezy z kalendarza Polskiego Związku Szachowego.

Lp.

Data

Nazwa zawodów

Miejsce / organizator

1.

2-9.03

Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10

Jastrzębia Góra

2.

23-30.03

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18

Jastrzębia Góra

3.

5-12.04

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w SU do lat 12 i 14

Spała

4.

12-13.04

XXXVII Mistrzostwa Polski w Rozwiązywaniu Zadań

Bydgoszcz

5.

1-3.05

Puchar Polski Juniorów do lat 8

Poronin

6.

16-18.05

Drużynowe Mistrzostwa Polski – Ekstraliga I Sesja

PZSzach

7.

20-22.06

Mistrzostwa Polski Przedszkolaków do lat 6

Koszalin

8.

25.07-2.08

Drużynowe Mistrzostwa Polski – II Liga Juniorów

Szczyrk

9.

5-8.08

MPJ w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

Wrocław

10.

8-22.08

Wakacje z szachami

PZSzach

11.

5-7.09

Drużynowe Mistrzostwa Polski – Ekstraliga II Sesja

PZSzach

12.

30.08-7.09

Drużynowe Mistrzostwa Polski – II Liga Seniorów

Szczyrk

13.

3-5.10

Drużynowe Mistrzostwa Polski – Ekstraliga III Sesja

PZSzach

14.

19-21.12

Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

Wrocław

Nocny Maraton Szachowy

REGULAMIN XXV NOCNEGO ŚWIECKIEGO MARATONU SZACHOWEGO XXIV - MEMORIAŁU ALFONSA PASTEWSKIEGO

1.Cel turnieju:

    - uczczenie pamięci założyciela i wieloletniego działacza K.Sz.”Gambit” Alfonsa 

      Pastewskiego;

    - zapewnienie uczestnikom możliwości zaspokojenie „ głodu gry” przez rozegranie 

      ok. 35-45 partii błyskawicznych w turnieju o oryginalnej formule;

2.Termin i miejsce rozgrywek:

   - noc 15/16 grudnia 2012 r., zapisy od godz.19.00, początek turnieju - ok. godz. 20.00;

   - zakończenie turnieju- między godz. 7.00 a 8.00 dnia następnego;

   - miejsce – Spółdzielczy Ośrodek Kultury „STOKROTKA” w Świeciu, przy ul. Kard. Stefana

      Wyszyńskiego 15

3.Organizatorzy:

   - K.Sz.”GAMBIT” Świecie

   - S.O.K. „STOKROTKA”

   - OKSiR Świecie

4.Tempo gry: 5 minut na zawodnika.

5.Warunki uczestnictwa:

   - w turnieju może wziąć udział każdy chętny, pod warunkiem opłacenia wpisowego 

     W wysokości 20 zł (zawodnicy ze Świecia i Chełmna oraz zawodnicy „Gambitu”-10 zł);

   - posiadanie sprawnego zegara szachowego;

6.System rozgrywek- Świecki Wielokołowy System Ligowy:

   - w etapie wstępnym zawodnicy zostaną na grupy eliminacyjne przez losowanie 

      z rozstawieniem;

   - na podstawie wyników pierwszej tury podzieleni zostaną na szereg „lig”w których 

     podobnie jak w grupach eliminacyjnych rozegrają turnieje kołowe, po których najlepsi

     awansują do wyższej ligi, najsłabsi spadną do ligi niższej i gra będzie kontynuowana

     w kolejnych „kolejkach” ligowych;

   - w etapie eliminacyjnym zawodnikom liczą się tylko punkty z gry (z ewentualnym 

      wyrównaniem dla grupy mniej licznej),w „ligach” dolicza się im punkty dodatkowe

     (tym więcej, im wyższa „liga”), z wyjątkiem ligi najniższej, która otrzymuje tylko punkty

      z gry;

    - wielkość grup i różnice punktowe między „ligami”zostaną ustalone bezpośrednio przed 

       turniejem w zależności od ilości zawodników; 

    - ilość „kolejek” ligowych zostanie dobrana tak, aby turniej zakończył się przed godziną 

       8.00 

7.Szczegółowy regulamin turnieju:

    a) zawodnicy będą wzywani do losowania grupy w kolejności uzależnionej od posiadanego

        rankingu, przy czym ELO i ranking lokalny traktowane są równorzędnie; ilość losów  

        równa jest ilości grup eliminacyjnych i wracają one do puli dopiero po zakończeniu

        kolejki losowania;

    b) o kolejności numerów w grupie eliminacyjnej decyduje posiadany ranking;

    c) liczebność grup eliminacyjnych uzależniona jest od ilości zaplanowanych „lig”, a ta 

        od ilości uczestników turnieju, dlatego zostanie określona bezpośrednio przed

        rozpoczęciem losowania, preferowana liczebność „ligi” to 5 – 8 zawodników, jednak

       organizator zastrzega sobie możliwość skorygowania jej, jeśli umożliwi to wyrównanie

        liczebności grup ligowych, jednak jedynie w granicach 4 – 10;

   d) o kolejności miejsc zarówno w grupach eliminacyjnych jak i w poszczególnych ligach

       decydują: punkty „z gry”, wynik bezpośredniej partii, „Berger”, a następnie losowanie,

       przy czym w kołach ligowych losowanie prowadzi się tylko wtedy, jeśli decyduje ono 

      o spadku bądź awansie, w przeciwnym wypadku wpisuje się miejsce dzielone;

    e) ilość osób awansujących, zostających i spadających z grup zostanie określona wraz

       z liczebnością „lig”, zasadą jest że grupa dzieli się na trzy równe części, a jeśli to

       niemożliwe, to tylko ilość awansujących i spadających jest taka sama (oczywiście

       z wyjątkiem „lig”-pierwszej i ostatniej);

     f) różnice punktowe między poszczególnymi „ligami”określone zostaną po podaniu 

        liczebności grup „ligowych” z takim wyliczeniem, aby zawodnik zdobywający

        maksimum punktów w lidze o „szczebel” niższej zdobywał ich tyle samo ile wynosi

        suma punktów zawodnika zdobywającego połowę punktów „z gry”i różnicy między

        grupami w lidze o „szczebel” wyższej;

     g) o miejscu w całym turnieju decydują:

         - suma punktów z gry i bonifikat za poszczególne „ligi”, a jeśli ta suma będzie równa, to

         - ilość pierwszych miejsc zajętych w pierwszej „lidze”,

         - ilość drugich miejsc zajętych w pierwszej „lidze”,

         - itd, aż dowystąpienia różnicy;

         - jeśli to nie da rezultatu, to nagrody finansowe będą podzielone, a kolejność wyboru

            nagród rzeczowych zostanie rozlosowana;

8.Nagrody:

   - na nagrody finansowe przeznaczone zostanie 60% wpisowego, jednak prezes 

     K.Sz. „Gambit” gwarantuje minimum 1-szą nagr.200 zł i 2-gą 100 zł

   - puchar za 1-sze msc

   - kilka nagród rzeczowych

9.Ok. północy zawodnicy otrzymają ciepły posiłek. 

UWAGA!!!

Wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w turnieju pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub sms-em na numer tel. 793-292-272 do dnia 13.12. (pozwoli przygotować wcześniej listę  startową i przyśpieszy rozpoczęcie gry a ponadto umożliwi zamówienie odpowiedniej ilości posiłków). Zawodnik nie awizowany przyjeżdża na własne ryzyko.

Prezes K. Sz. „GAMBIT”

Leszek Bultrowicz

logo

Kujawsko - Pomorski Związek Szachowy

ul. Słowackiego 118a
87-100 Toruń

REGON: 092384463
NIP: 953-23-21-732

Bank Spółdzielczy w Toruniu
95 9511 0000 2001 0004 3498 0001

Administrator Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.