V Turniej "Szachy w Harmonijce", 19-21.05.2017

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 19 do 21 maja, w Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się V Turniej "Szachy w Harmonijce". Wystartowało w nim 7 zawodniczek i 31 zawodników z Torunia, Łodzi, Gdańska, Bydgoszczy, Włocławka, Prabut, Warszawy. Turniej rozegrany był na dystansie 7 rund, a każdy uczestnik miał 1 godzinę na całą partię i 30 sek. premii za ruch, co dawało trzygodzinne sesje przy każdej rozgrywce.

Zwyciężył zawodnik gospodarzy Tomasz Czarkowski z UKS OPP Toruń, który uzyskał 6,5 pkt. i zdobył II normę na tytuł kandydata na mistrza. Drugie miejsce zajął zawodnik "Włocławskiego Klubu Szachowego -1938" Janusz Augustowski, zdobywca 6 pkt. Trzeci był posiadacz 2 norm kandydackich Mariusz Darowicki z UKS OPP Toruń 5 pkt.

Na doskonałym 5 miejscu uplasowała się zawodniczka "Włocławskiego Klubu Szachowego-1938" Katarzyna Cichocka, która także uzyskała 5 pkt. , przy okazji wypełniając II normę na tytuł kandydatki na mistrzynię. Pani Katarzyna pokonała między innymi dwóch utytułowanych zawodników z normami kandydackimi. 8 miejsce zdobył Konrad Cichocki z "WKSz-1938" uzyskując 4,5 pkt.