XLIV Turniej Szachowy "Jesień", 13.11.2016

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

XLIV Turniej Szachowy "Jesień" zgromadził na starcie 20 zawodników z Bydgoszczy, Nakła, Miastowic, Łochowa, Gąsawy i Szubina. Zwyciężył Piotr Szybowicz(UKS Szachowa Dwójka Szubin) - 6,5/7. Na II miejscu (ze stratą aż 2 punktów) uplasował się Piotr Lech (UKS Szachowa Dwójka Szubin) - 4,5, a na III miejscu Jarosław Wiśniewski (NOK Nakło) - 4,5. W turnieju B tryumfował Zbigniew Bela (Leśny Bydgoszcz) - 6,5/7 przed Danutą Karwowską (UKS Szachowa Dwójka Szubin) - 5,5 i Maciejem Wawrzyniakiem (Bydgoszcz) - 5. W zestawieniu medalistów wszystkich turniejów głównych w kategorii seniorów prowadzi Piotr Szybowicz (7 złotych, 7 srebrnych, 4 brązowe - łącznie 18 medali) przed Dariuszem Wargulcem (5 złotych, 3 srebrne, 0 brązowych - łącznie 8 medali) i Jerzym Białasem (3 złote, 1 srebrny, 8 brązowych - łącznie 12 medali).

Organizacji imprezy podjął się Szubiński Dom Kultury i UKS Szachowa Dwójka Szubin, a zawody prowadzili: Piotr Szybowicz, Piotr Lech i Jerzy Białas. Grano tempem 15 minut na zawodnika na dystansie 7 rund (turniej A - system kołowy, turniej B - system szwajcarski). Przewidziano dwa turnieje główne: A (klasyfikacja A - od 2000, B - 1800), B (klasyfikacja C - 1600, D - 1400, E - 1200, F - 1000). Szczegółowe wyniki znajdują się w poniższych tabelach i na stronie chessarbiter. 

Turniej Szachowy A

M

Grupa

M

K

Zawodnik

Klub

P

1

od 2000

1

I++

Piotr Szybowicz

Szachowa 2 Szubin

6,5/7

2

od 2000

2

I

Piotr Lech

Szachowa 2 Szubin

4,5

3

od 2000

3

I

Jarosław Wiśniewski

NOK Nakło

4,5

4

od 2000

4

I

Dariusz Wargulec

Szachowa 2 Szubin

4

5

1800

1

II

Kamil Ignacak

Bydgoszcz

3

6

od 2000

5

I

Jerzy Białas

Szachowa 2 Szubin

3

7

1800

2

II

Jan Kudłacik

Leśny Bydgoszcz

2

8

1800

3

III

Wiktor Wiśniewski

NOK Nakło

0,5

 

Turniej Szachowy B

M

Grupa

M

K

Zawodnik

Klub

P

1

1400

1

IV

Zbigniew Bela

Leśny Bydgoszcz

6,5/7

2

1600

1

II

Danuta Karwowska

Szachowa 2 Szubin

5,5

3

1000

1

-

Maciej Wawrzyniak

Bydgoszcz

5

4

1400

2

IV

Olaf Jagodziński

Miastowice

4,5

5

1600

2

III

Gerard Balcerek

Leśny Bydgoszcz

4

6

1400

3

IV

Bartosz Przybylski

Łachowo

4

7

1400

4

IV

Alan Jagodziński

Miastowice

3,5

8

1200

1

V

Tomasz Kamiński

Bydgoszcz

3

9

1000

2

-

Bartosz Kowalczewski

SP Gąsawa

2

10

1000

3

-

Janusz Przybylski

Łochowo

2

11

1000

4

-

Adam Jagodziński

Miastowice

2

12

1000

5

-

Tomasz Wawrzyniak

Bydgoszcz

0

 

turniej A - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_6235/

turniej B - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_6236/

Ostatnio zmieniany niedziela, 27 listopad 2016 22:56

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola oznaczone gwiazdką (*). Można używać podstawowych znaczników (X)HTML. Aby uniknąć spamu, komentarz zostanie opublikowany po zaakceptowaniu go przez moderatora.

logo

Kujawsko - Pomorski Związek Szachowy

ul. Słowackiego 118a
87-100 Toruń

REGON: 092384463
NIP: 953-23-21-732

Bank Spółdzielczy w Toruniu
95 9511 0000 2001 0004 3498 0001

Administrator Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.