Turniej Szachowo – Warcabowy w ZS 26, 29.09.2016

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

XXXIV Turniej Szachowy

XLVI Turniej Warcabowy 

29 września w bydgoskim ZS 26 odbyły się kolejne turnieje szachowo - warcabowe: XXXIV Turniej Szachowy i XLVI Turniej Warcabowy z udziałem 39 zawodników z Bydgoszczy, Świecia, Mroczy, Łochowa, Unisławia i Miastowic. W turnieju szachowym tryumfował niespodziewanie finalista MPJ Stanisław Paprocki (BKS Chemik Bydgoszcz) 5,5/7 przed Markiem Olszewskim (BKS Chemik Bydgoszcz) 5 i Karolem Jarochem (UKS Fala Świekatowo) 5. W turnieju warcabowym zwyciężył faworyt - brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów Dominik Rubaj (SIN Razem Świecie) 13/14 przed Mateuszem Weryho (Gimnazjum 49 Bydgoszcz) 12 i Gabrysią Białczyk (SP 28 Bydgoszcz) 8. Następne zawody z tego cyklu zostaną przeprowadzone 17 października w bydgoskim Klubie Odnowa. Szczegółowe wyniki znajdują się na stronach chessarbiter.

turniej szachowy - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_5081/
turniej warcabowy - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_5082/ 

Turniej A - Szachy

M

Grupa

M

K

Zawodnik

Klub

P

1

od 1800

1

II

Stanisław Paprocki

Chemik Bydgoszcz

5,5/7

2

od 1800

2

K+

Marek Olszewski

Chemik Bydgoszcz

5

3

od 1800

3

M

Karol Jaroch

Fala Świekatowo

5

4

od 1800

4

I

Sławomir Król

Leśny Bydgoszcz

4,5

5

od 1800

5

I++

Przemysław Szmidt

Gambit Świecie

4,5

6

od 1800

6

II

Igor Jankowski

MDK 1 Bydgoszcz

4,5

7

od 1800

7

II

Antoni Paprocki

Chemik Bydgoszcz

4,5

8

1400

1

IV

Alan Jagodziński

Miastowice

4

9

1600

1

III

Tomasz Olchowy

Chemik Bydgoszcz

4

10

1600

2

III

Franciszek Paprocki

Chemik Bydgoszcz

4

11

1600

3

III

Piotr Wnuk

EMDEK Bydgoszcz

3,5

12

1400

2

IV

Olaf Jagodziński

Miastowice

3,5

13

1600

4

III

Kacper Grzechowiak

MDK 1 Bydgoszcz

3,5

14

1600

5

III

Gerard Balcerek

Leśny Bydgoszcz

3

15

1400

3

IV

Bartosz Przybylski

Łochowo

3

16

1400

4

IV

Bartosz Król

Mrocza

3

17

1000

1

-

Jan Rosński

Feniks Mrocza

3

18

1000

2

-

Artur Raźny

Bydgoszcz

3

19

1200

1

V

Antoni Żukowski

MDK 1 Bydgoszcz

2

20

1000

3

-

Adam Jagodziński

Miastowice

2

21

1000

4

-

Kamil Cieślak

Bydgoszcz

1

 

Turniej B - Szachy

M

K

Zawodnik

Klub

P

1

-

Szymon Raźny

SP 28

3/4

2

-

Bartosz Kijek

SP 25

2

3

-

Piotr Skrojek

SP 60

1

 

Turniej Warcabowy

Miejsce

Grupa

Miejsce

Zawodnik

Szkoła/Klub

Punkty

1

II-III

1

Dominik Rubaj

SIN Razem Świecie

13/14

2

Gimnazjum

1

Mateusz Weryho

Gimnazjum 49

12

3

Kobiety

1

Gabrysia Białczyk

SP 28

8

4

IV-VI

1

Kacper Skaliński

SP 60

8

5

I

1

Krzesimir Białczyk

SP 28

8

6

IV-VI

2

Szymon Osiński

SP 60

8

7

II-III

2

Oskar Dudka

SP 28

8

8

Kobiety

2

Julia Kowalska

SP 25

8

9

I

2

Dawid Gotowski

Unisław

7

10

Gimnazjum

2

Kacper Gruszczyński

Gimnazjum 16

6

11

I

3

Filip Gotowski

Unisław

6

12

Kobiety

3

Melisa Kowalska

SP 25

6

13

IV-VI

3

Konrad Gruszczyński

SP 60

6

14

II-III

3

Tymon Piechocki

SP 32

4

15

Kobiety

4

Apolonia Rusowicz

SP 25

4

Historia turnieju - W dniach 6-8 stycznia 2012 roku odbył się na terenie ZS 26 w Bydgoszczy festiwal szachowy z udziałem 356 szachistów. Od tego czasu organizowaliśmy co miesiąc cykliczne turnieje propagujące najpierw szachy, a później warcaby stupolowe (I Turniej Szachowy - 3-5 lutego 2012, I Turniej Warcabów Międzynarodowych - 30 września 2012). Nadrzędnymi celami imprezy stały się: możliwość pogrania w szachy i warcaby stupolowe, starty kontrolne przez oficjalnymi wojewódzkimi championatami, zdobywanie doświadczeń poprzez sportową rywalizację, integracja uczestników. 

Lista dotychczasowych tryumfatorów - Szachy: I Turniej Tomasz Żebracki (UKS MDK 5 Bydgoszcz), II Turniej Michał Karpus (UKS Rotmistrz Grudziądz), III Turniej Marek Olszewski (BKS Chemik Bydgoszcz), IV Turniej Piotr Konieczyński (ŻTMS Baszta Żnin), V Turniej Gromosław Kroczka (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz), VI Turniej Sebastian Pąpka (KSz 64 Toruń), VII Turniej Marek Olszewski (BKS Chemik Bydgoszcz), VIII Turniej Szymon Wiśniewski (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz), IX Turniej Mateusz Brzeziński (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz), X Turniej Paweł Jaroch (SSz Pocztowiec Bydgoszcz), XI Turniej Marek Olszewski (BKS Chemik Bydgoszcz), XII Turniej Sławomir Napierała (ITS Kopernik Inowrocław), Turnieje XIII-XXI miały charakter lokalny, XIII Turniej Michał Samól (BKS Chemik Bydgoszcz), XIV Turniej Adrian Wojciechowski (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz), XV Turniej Karol Kacprzak (BKS Chemik Bydgoszcz), XVI Turniej Karol Kacprzak (BKS Chemik Bydgoszcz), XVII Turniej Robert Stróż (SP 60 Bydgoszcz - MDK 1), XVIII Turniej Wiktor Tarbicki (SP 57 Bydgoszcz - MDK 1), XIX Turniej Robert Stróż (SP 60 Bydgoszcz - MDK 1), XX Turniej Mateusz Krukowski (SP 60 Bydgoszcz - MDK 1), XXI Turniej Aleksander Jasiński (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz), XXII Turniej Przemysław Szmidt (KSz Gambit Świecie), XXIII Turniej Olaf Bartoszewski-Reiski (BKS Chemik Bydgoszcz), XXIV Turniej Przemysław Szmidt (KSz Gambit Świecie), XXV Turniej Kacper Kacprzak (BKS Chemik Bydgoszcz), XXVI Turniej Przemysław Szmidt (KSz Gambit Świecie), XXVII Turniej Przemysław Szmidt (KSz Gambit Świecie), XXVIII Turniej Mateusz Budnik (KSz Gambit Świecie), XXIX Turniej Karol Kacprzak (BKS Chemik Bydgoszcz), XXX Turniej Przemysław Szmidt (KSz Gambit Świecie), XXXI Turniej Jerzy Białas (UKS Szachowa Dwójka Szubin), XXXII Turniej Piotr Szybowicz (UKS Szachowa Dwójka Szubin), XXXIII Turniej Mikołaj Włoch (BKS Chemik Bydgoszcz), XXXIV Turniej Stanisław Paprocki (BKS Chemik Bydgoszcz).

Lista championów - Warcaby stupolowe: I Turniej Piotr Szybowicz (Szubin), juniorzy Patryk Ziółkowski (SP 38), II Turniej Piotr Szybowicz (Szubin), juniorzy Kacper Kopczyk (SP 60), III Turniej Grzegorz Matuszewski (SIN Razem Świecie), juniorzy Krzysztof Kortas (Zefir Janikowo), IV Turniej Krzysztof Kortas (Zefir Janikowo), V Turniej Andrzej Buczkowski (SIN Razem Świecie), juniorzy Kamil Napiontek (Świecie), VI Turniej Kacper Kopczyk (SP 60), VII Turniej Piotr Szybowicz (Szubin), juniorzy Bartłomiej Rydyński (SP 60), VIII Turniej Piotr Szybowicz (Szubin), juniorzy Julia Humin (SP 60), IX Turniej Ryszard Rydyński (Bydgoszcz), juniorzy Mateusz Marciniak (SP 60), X Turniej Mateusz Marciniak (SP 60), XI Turniej Gromosław Kroczka (Zalesie), XII Turniej Szymon Osiński (SP 60), XIII Turniej Kacper Kopczyk (SP 60), XIV Turniej Mateusz Marciniak (SP 60), XV Turniej Paweł Mirr (Bydgoszcz), juniorzy Kacper Kopczyk (SP 60), XVI Turniej Mateusz Marciniak (SP 60), XVII Turniej Mateusz Marciniak (SP 60), XVIII Turniej Wiktoria Mordak (SP 60), XIX Turniej Krzysztof Mirr (SP 66), XX Turniej Mateusz Marciniak (SP 60), XXI Turniej Krzysztof Mirr (SP 66), XXII Turniej Krzysztof Mirr (SP 66), XXIII Turniej Konrad Gruszczyński (SP 60), XXIV Turniej Konrad Gruszczyński (SP 60), XXV Turniej Kacper Gruszczyński (SP 60), XXVI Turniej Mateusz Marciniak (SP 60), XXVII Turniej Krzysztof Mirr (SP 66), XXVIII Turniej Kacper Kopczyk (SP 60), XXIX Turniej Mikołaj Przybylski (SP 60), XXX Turniej Mateusz Weryho (SP 28), XXXI Turniej Mateusz Weryho (SP 28), XXXII Tuniej Konrad Gruszczyński (SP 60), XXXIII Turniej Mateusz Weryho (Gimnazjum 49), XXXIV Turniej Krzysztof Mirr (SP 66), XXXV Turniej Gabrysia Białczyk (SP 28), XXXVI Turniej Mateusz Weryho (Gimnazjum 49), XXXVII Turniej Mateusz Weryho (Gimnazjum), XXXVIII Turniej Mateusz Weryho (Gimnazjum 49), XXXIX Turniej Mateusz Weryho (Gimnazjum 49), XL Turniej Filip Gotowski (Unisław), XLI Turniej Mateusz Weryho (Gimnazjum 49), XLII Turniej Grzegorz Matuszewski (SIN Razem Świecie), juniorzy Mateusz Weryho (Gimnazjum 49), XLIII Turniej Kacper Gruszczyński (Gimnazjum 16), XLIV Turniej Piotr Szybowicz (Szubin), juniorzy Filip Gotowski (Unisław), XLV Turniej Filip Gotowski (Unisław), XLVI Turniej Dominik Rubaj (SIN Razem Świecie).

Miejsca rozgrywania turniejów szachowo - warcabowych: ZS 26 Bydgoszcz, MDK 1 Bydgoszcz, SP 57 Bydgoszcz, Poczta Główna Bydgoszcz, Klub Odnowa Bydgoszcz, Szubiński Dom Kultury, VI LO Bydgoszcz.

Ostatnio zmieniany środa, 12 październik 2016 23:32

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola oznaczone gwiazdką (*). Można używać podstawowych znaczników (X)HTML. Aby uniknąć spamu, komentarz zostanie opublikowany po zaakceptowaniu go przez moderatora.

logo

Kujawsko - Pomorski Związek Szachowy

ul. Słowackiego 118a
87-100 Toruń

REGON: 092384463
NIP: 953-23-21-732

Bank Spółdzielczy w Toruniu
95 9511 0000 2001 0004 3498 0001

Administrator Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.