XLIII Turniej Szachowy „Lato”, 11.09.2016

Oceń ten artykuł
(10 głosów)

W XLIII Turnieju Szachowym "Lato" dwa pierwsze miejsca zajęli  zawodnicy z Szubina: Piotr Szybowicz i Dariusz Wargulec. Rozgrywki zgromadziły na starcie 39 uczestników z następujących klubów i miejscowości: LKS Chrobry Gniezno, BKS Chemik Bydgoszcz, MKS EMDEK Bydgoszcz, UKS MDK 1 "Hetman" Bydgoszcz, PKS Leśny Bydgoszcz, ITS Kopernik Inowrocław, KSz Gambit Świecie, NOK Nakło, ŻTMS Baszta Żnin, UKS Szachowa Dwójka Szubin, LUKS Feniks Mrocza, Miastowice, Rynarzewo i Łochowo. Adepci królewskiej gry rywalizowali w 6 grupach rankingowych: A - od 2000, B - 1800, C - 1600, D - 1400, E - 1200, F - 1000. Dodatkowo wyróżniono kobiety w turnieju C-F. Organizacji zawodów podjął się Szubiński Dom Kultury i UKS Szachowa Dwójka Szubin. Ceremonię otwarcia i zakończenia imprezy poprowadził prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski, a obowiązki arbitrów sprawowali Piotr Szybowicz i Piotr Lech.

Puchary, medale i nagrody rzeczowe wręczono następującym laureatom: Grupa A - I miejsce Piotr Szybowicz (UKS Szachowa Dwójka Szubin), II miejsce Dariusz Wargulec (UKS Szachowa Dwójka Szubin), III miejsce Mariusz Darowicki (KSz Gambit Świecie), Grupa B - I miejsce Dawid Romański (LKS Chrobry Gniezno), II miejsce Kacper Kacprzak (BKS Chemik Bydgoszcz), III miejsce Borys Paliwoda (ŻTMS Baszta Żnin), Grupa C - I miejsce Gerard Balcerek (PKS Leśny Bydgoszcz), II miejsce Marek Romański (LKS Chrobry Gniezno), III miejsce Wiktor Tański (ŻTMS Baszta Żnin), Grupa D - I miejsce Alan Jagodziński (Miastowice), II miejsce Olaf Jagodziński (Miastowice), III miejsce Stanisław Moska (UKS Szachowa Dwójka Szubin), Grupa E - I miejsce Bartosz Król (LUKS Feniks Mrocza), II miejsce Michał Łasecki (UKS Szachowa Dwójka Szubin / Rynarzewo), III miejsce Bartosz Kluska (UKS Szachowa Dwójka Szubin), Grupa F - I miejsce Dariusz Ciemny (ITS Kopernik Inowrocław), II miejsce Adam Jagodziński (Miastowice), III miejsce Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza), Grupa kobiet - I miejsce Roksana Bromirska (MKS EMDEK Bydgoszcz), II miejsce Marta Flatow (MKS EMDEK Bydgoszcz), III miejsce Matylda Brelińska (ŻTMS Baszta Żnin).

Lista dotychczasowych tryumfatorów cyklu "Cztery Pory Roku": I Turniej Szachowy Zima 21 I 2006 - Piotr Szybowicz (AZS UKW Bydgoszcz), II Turniej Szachowy Wiosna 1 IV 2006 - Jerzy Białas (LZS Szubin), III Turniej Szachowy Lato 22 VIII 2006 - Piotr Lech (LZS Szubin), IV Turniej Szachowy Jesień 2 XII 2006 - Dariusz Wargulec (LZS Szubin), V Turniej Szachowy Zima 25 II 2007 - Piotr Lech (LZS Szubin), VI Turniej Szachowy Wiosna 14 IV 2007 - Jerzy Białas (LZS Szubin), VII Turniej Szachowy Lato 8 IX 2007 (juniorzy) - Filip Nikodem (LZS Szubin), VIII Turniej Szachowy Jesień 24 XI 2007 (juniorzy) - Filip Nikodem (LZS Szubin), IX Turniej Szachowy Zima 23 II 2008 (juniorzy) - Adam Zieliński (LZS Szubin), X Turniej Szachowy Wiosna 7 VI 2008 (juniorzy) - Hubert Gabryszewski (NOK Nakło), XI Turniej Szachowy Lato 13 IX 2008 (juniorzy) - Hubert Gabryszewski (NOK Nakło), XII Turniej Szachowy Jesień 29 XI 2008 (juniorzy) - Adam Zieliński (LZS Szubin), XIII Turniej Szachowy Zima 17 I 2009 (juniorzy) - Dominik Szortyka (MDK 1 Bydgoszcz), XIV Turniej Szachowy Wiosna 28 III 2009 (juniorzy) - Dominik Szortyka (MDK 1 Bydgoszcz), XV Turniej Szachowy Lato 12 IX 2009 (juniorzy) - Adam Zieliński (LZS Szubin), XVI Turniej Szachowy Jesień 28 XI 2009 (juniorzy) - Hubert Gabryszewski (NOK Nakło), XVII Turniej Szachowy Zima 6 II 2010 - Dariusz Wargulec (LZS Szubin), XVIII Turniej Szachowy Wiosna 10 IV 2010 - Jerzy Białas (LZS Szubin), XIX Turniej Szachowy Lato 18 IX 2010 (juniorzy) - Adam Zieliński (LZS Szubin), XX Turniej Szachowy Jesień 27 XI 2010 (juniorzy) - Adam Zieliński (LZS Szubin), XXI Turniej Szachowy Zima 22 I 2011 (juniorzy) - Gromosław Kroczka (LZS Szubin), XXII Turniej Szachowy Wiosna 9 IV 2011 (juniorzy) - Gromosław Kroczka (LZS Szubin), XXIII Turniej Szachowy Lato 17 IX 2011 (juniorzy) - Kacper Czaczyk (Baszta Żnin), XXIV Turniej Szachowy Jesień 26 XI 2011 - Jarosław Wiśniewski (NOK Nakło), XXV Turniej Szachowy Zima 28 I 2012 - Gromosław Kroczka (LZS Szubin), XXVI Turniej Szachowy Wiosna 26 V 2012 - Jan Budrewicz (POZKAL Inowrocław), XXVII Turniej Szachowy Lato 8 IX 2012 - Piotr Szybowicz (AZS UKW Bydgoszcz), XXVIII Turniej Szachowy Jesień 1 XII 2012 - Paweł Jaroch (Pocztowiec Bydgoszcz), XXIX Turniej Szachowy Zima 2 III 2013 - Marek Olszewski (Chemik Bydgoszcz), XXX Turniej Szachowy Wiosna 25 V 2013 - Piotr Szybowicz (Szachowa Dwójka Szubin), XXXI Turniej Szachowy Lato 14 IX 2013 - Dariusz Wargulec (Szachowa Dwójka Szubin), XXXII Turniej Szachowy Jesień 1 XII 2013 - Piotr Konieczyński (Baszta Żnin), XXXIII Turniej Szachowy Zima 1 II 2014 - Piotr Szybowicz (Szachowa Dwójka Szubin), XXXIV Turniej Szachowy Wiosna 31 V 2014 (juniorzy) - Wojciech Florek (Chemik Bydgoszcz), XXXV Turniej Szachowy Lato 21 IX 2014 - Piotr Szybowicz (Szachowa Dwójka Szubin), XXXVI Turniej Szachowy Jesień 22 XI 2014 - Jarosław Wiśniewski (NOK Nakło), XXXVII Turniej Szachowy Zima 8 II 2015 - Dariusz Wargulec (Szachowa Dwójka Szubin), XXXVIII Turniej Szachowy Wiosna 12 IV 2015 - Piotr Konieczyński (Baszta Żnin), XXXIX Turniej Szachowy Lato 13 IX 2015 - Karol Jaroch (Fala Świekatowo), XL Turniej Szachowy Jesień 19-20 XII 2015 (do 1400 FIDE) - Kacper Karabasz (MDK 5 Bydgoszcz), XLI Turniej Szachowy Zima 19 III 2016 - Piotr Konieczyński (Baszta Żnin), XLII Turniej Szachowy Wiosna 8 V 2016 - Dariusz Wargulec (Szachowa Dwójka Szubin), XLIII Turniej Szachowy Lato 11 IX 2016 - Piotr Szybowicz (Szachowa Dwójka Szubin). 

Wyniki turnieju A (grupy A-B)

M

Grupa

M

Kategoria

Imię i Nazwisko

Klub

Punkty

1

2000+

1

I++

Piotr Szybowicz

UKS Szachowa Dwójka Szubin

5,5/7

2

2000+

2

I

Dariusz Wargulec

UKS Szachowa Dwójka Szubin

5

3

2000+

3

I

Mariusz Darowicki

KSz Gambit Świecie

5

4

2000+

4

I

Karol Kacprzak

BKS Chemik Bydgoszcz

4,5

5

1800

1

II+

Dawid Romański

LKS Chrobry Gniezno

4,5

6

2000+

5

I

Piotr Lech

UKS Szachowa Dwójka Szubin

4

7

1800

2

II

Kacper Kacprzak

BKS Chemik Bydgoszcz

4

8

2000+

6

I

Jerzy Białas

UKS Szachowa Dwójka Szubin

4

9

1800

3

II+

Borys Paliwoda

ŻTMS Baszta Żnin

3,5

10

2000+

7

I

Jan Budrewicz

ITS Kopernik Inowrocław

3,5

11

1800

4

II

Miłosz Dyrka

Bydgoszcz

3,5

12

2000+

8

I++

Przemysław Szmidt

KSz Gambit Świecie

3

13

2000+

9

I

Jarosław Wiśniewski

NOK Nakło

2,5

14

1800

5

II

Walerian Majewski

ITS Kopernik Inowrocław

2

15

1800

6

II

Jakub Szałek

PKS Leśny Bydgoszcz

1,5

16

1800

7

II

Jakub Bawej

BKS Chemik Bydgoszcz

0

 

Wyniki turnieju B (grupy C-F)

M

Grupa

M

Kategoria

Imię i Nazwisko

Klub

Punkty

1

1600

1

III

Gerard Balcerek

PKS Leśny Bydgoszcz

6/7

2

1600

2

III

Marek Romański

LKS Chrobry Gniezno

5,5

3

1600

3

III

Wiktor Tański

ŻTMS Baszta Żnin

5

4

1600

4

III

Wiktor Wiśniewski

NOK Nakło

5

5

1600

5

III

Gracjan Bromirski

MKS EMDEK Bydgoszcz

5

6

1400

1

IV

Alan Jagodziński

Miastowice

4,5

7

1600

6

III

Michał Fiugajski

BKS Chemik Bydgoszcz

4

8

1000

1

-

Dariusz Ciemny

ITS Kopernik Inowrocław

4

9

1400

2

IV

Olaf Jagodziński

Miastowice

4

10

1000

2

-

Adam Jagodziński

Miastowice

4

11

1600

7

III

Szymon Kluska

UKS Szachowa Dwójka Szubin

4

12

1400

3

IV

Stanisław Moska

UKS Szachowa Dwójka Szubin

4

13

1600

8

III

Jakub Tański

ŻTMS Baszta Żnin

3,5

14

Kobiety

1

IV

Roksana Bromirska

MKS EMDEK Bydgoszcz

3

15

1400

4

IV

Bartosz Przybylski

Łochowo

3

16

1200

1

V

Bartosz Król

LUKS Feniks Mrocza

3

17

Kobiety

2

V

Marta Flatow

MKS EMDEK Bydgoszcz

3

18

Kobiety

3

V

Marcelina Brelińska

ŻTMS Baszta Żnin

3

19

1000

3

-

Jan Rosiński

LUKS Feniks Mrocza

3

20

1000

4

-

Dominik Bauza

ŻTMS Baszta Żnin

2,5

21

1200

2

V

Michał Łasecki

UKS Szachowa Dwójka Szubin

2

22

Kobiety

4

IV

Aleksandra Moska

UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz

2

23

1200

3

V

Bartosz Kluska

UKS Szachowa Dwójka Szubin

1

Piotr Szybowicz

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola oznaczone gwiazdką (*). Można używać podstawowych znaczników (X)HTML. Aby uniknąć spamu, komentarz zostanie opublikowany po zaakceptowaniu go przez moderatora.

logo

Kujawsko - Pomorski Związek Szachowy

ul. Słowackiego 118a
87-100 Toruń

REGON: 092384463
NIP: 953-23-21-732

Bank Spółdzielczy w Toruniu
95 9511 0000 2001 0004 3498 0001

Administrator Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.